"Poezja ziemi nigdy nie zaginie"
John Keats
"Skoro nie mogłam mieć Wszystkiego -
Nie dbałam o brak mniejszych Rzeczy."
Emily Dickinson

Sesyjne spotkanie KNR

W ramach nabrania oddechu pomiędzy kolejnymi egzminami zapraszamy na spotkanie Koła Naukowego Romantyków: piątek 8 lutego, godz. 14, w sali 204 Collegium Maius rozmawiać będziemy o "Borysie Godunowie" Aleksandra Puszkina. Proponowane konteksty do lektury: historycznie o dymitriadach (Karamazin, Niemcewicz lub jakaś współczesna analiza) lub literackie opracowania z epoki - Szujski, Krasiński. Można też nie zaglądać nigdzie i przyjść porozmawiać o samym dramacie. Tekst dostępny w teczce KNR w bibliotece WFPiK pod literą "K". 

 

Do piątku!

 

Koło Naukowe Romantyków

Spotkanie KNR

Na następne spotkanie Koła Naukowego Romantyków zapraszamy w środę 28 listopada o godz. 20:15 do sali 204 w Collegium Maius. Zajmujemy się poematem Puszkina "Spiżowy jeździec. Opowieść petersburska". Nowy przekład poematu zamieszczony został w "Literaturze na Świecie" 2012, nr 1-2. Tekst Puszkina postaramy się umieścić w kontekście Ustępu "Dziadów" Adama Mickiewicza oraz wybranych "Listów z Rosji" markiza de Custine (wybór dostępny w bibliotece WFPiK).

 

Do zobaczenia!

Koło Naukowe Romantyków

Emily Dickinson. "Znak niedokładny"

Koło Naukowe Romantyków serdecznie zaprasza na kolejne już wieczorne czytanie poezji. Po Keatsie, Shelleyu przyszła kolej na Emily Dickinson. Zachęcamy do lektury i rozmowy o poezji amerykańskiej poetki.

Wiersze i listy Dickinson znajdują się w teczce Koła Naukowego Romantyków w punkcie ksero w holu biblioteki WFPiK.

czwartek, 29 marca 2012 roku,
Collegium Maius, s. 222, godz. 20:15

Zapraszamy!

Koło Naukowe Romantyków